CCTV i monitoring

Telewizja przemysłowa (CCTV) to sieć kamer telewizyjnych umożliwiający obserwację rozmaitych obiektów, stanowisk pracy, bram wjazdowych itd.
Za pomocą takiego systemu umożliwimy Państwu osiągnięcie znacznych zysków zarówno finansowych (redukcja zbędnych etatów) jak i wydajnościowych (pracownicy są wydajniejsi wiedząc, ze są obserwowani).
Niebagatelną sprawą jest tu także bezpieczeństwo. Ze statystyk wynika, że obiekty monitorowane rzadziej bywają narażone na włamanie czy napady, a w razie takowego łatwe staje się wykrycie sprawców.

Przykładowe obiekty w których wskazany jest system monitorujący.

  • Hurtownie (podgląd hal, magazynów, składów materiałów, ramp załadunkowych)
  • Stacje paliw ( kontrola tankowanych pojazdów, obsługi, kas fiskalnych)
  • Sklepy (podgląd personelu, obserwacja regałów z towarem, kas fiskalnych)
  • Biura, anki, szpitale, zakłady produkcyjne i inne

Podstawowym elementem składowym są kamery z odpowiednio dobranym obiektywem (w zależności od środowiska i obszaru nadzoru). W zależności od wielkości systemu obraz z kamery może być przesłany do przełącznika, dzielnika lub w systemach rozbudowanych, multipleksera czy też krosownicy wizyjnej.
Automatyczny przełącznik sprawia, że obrazy z kamer są kolejno prezentowane na ekranie monitora.
Dzielnik obrazu pozwala na jednoczesny podgląd obrazów z kilku kamer. Oprócz poczwórnego okna można oglądać wybraną sekwencję bądź pojedynczy obraz z wybranej kamery.

Innym sposobem archiwizowania i przeglądania obrazu jest zestaw komputerowy wyposażony w specjalna kartę. Także takie rozwiązania przedstawiamy naszym Klientom, dzięki czemu mają Oni pewność, że dokonali właściwego wyboru.

Nasi pracownicy posiadają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia, a także rzetelną wiedzę i praktykę.
Ponieważ każda firma jest wyjątkowa, do każdego przedsięwzięcia podchodzimy indywidualnie.
Aby sprostać Państwa oczekiwaniom jesteśmy gotowi spotkać się w Państwa siedzibie, wysłuchać Waszych potrzeb i zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie.
Kolejnym krokiem będzie przedstawienie Państwu projektu wykonania instalacji, oraz kosztorysu ofertowego.